MyVivi Nasıl Çalışıyor?

MyVivi / İnsülin Koruma Aparatı Nasıl Çalışıyor?

  1. MyVivi’yi ambalajından çıkarın ve altındaki silikon düğmeye basıp bırakın (düğmeye basmaya devam etmeye gerek yoktur.) ve gösterge ışığını kontrol edin. Gösterge ışığı açılmazsa yani YEŞİL ışık yanmazsa üreticiye başvurun. Cihazı KULLANMAYIN.
  2. MyVivi’yi kullanırken gösterge ışığı KIRMIZI yanarsa, cihazı KULLANMAYIN. MyVivi’yi en az 5 saat boyunca 26° C’den (78.8° F) düşük bir ortam sıcaklığında bırakın ya da yaklaşık bir saat buzdolabının içine koyun. Ardından düğmeye basıp bırakın ve gösterge ışığının YEŞİL yandığından emin olun.
  3. 2. adımdan sonra gösterge ışığı YEŞİL değilse, üreticiye başvurun. Cihazı KULLANMAYIN.
  4. Gösterge ışığı YEŞİL olduğunda, aktive edilmiş VIVI CAP’i insülin yapma kaleminizle kullanmaya hazırsınız demektir.
  5. Kapağın kullandığınız kalem türüne uyduğunu unutmayın. Kapağı kalemin üzerine yerleştirin ve kaleminizi öngörülen şekilde kullanın.
  6. Her enjeksiyondan sonra daima kullanılmış iğneyi çıkarın ve insülin kalemini iğne takılı olmadan saklayın.
  7. Günlük kullanım esnasında, gösterge ışığı, düğmeye basılarak ve gösterge ışığı renginin gözlenmesi ile kontrol edilmelidir. Gösterge ışığı YEŞİL olsa bile, düzgün çalışmasını sağlamak için cihaz en az 12 saatte bir kez 26°C’den (78.8°F) daha düşük bir ortam sıcaklığında yaklaşık 6 saat boyunca bırakılmalıdır.
  8. Herhangi bir zamanda kontrol edilirken gösterge ışığı KIRMIZI ise cihazı kullanmayı bırakın. Cihazı 26°C’den (78,8°F) düşük bir ortam sıcaklığında bırakın ve kontrol ederken YEŞİL gösterge ışığı yandığında tekrar kullanmaya başlayın.
  9. Normal kullanım sırasında ilk çalıştırmadan sonraki 1 yıl sonra gösterge ışığı yanmazsa pil tükenmiş demektir. Kapak düzgün bir şekilde imha edilmelidir.