MyVivi Hakkında

VIVI CAP1 ™, TempraMed Inc. tarafından üretilmekte ve dağıtılmaktadır..
Vivi CAP1 FDA onaylıdır. FDA kayıt numarası: 3012381649

VIVI soğutma ürünleri eşsiz yalıtım malzemelerinin, ısı emen kimyasallar, monitör ve kontrol elektroniklerinin birleşmesiyle oluşur. Bu yalıtım uzay araçlarında, hava araçlarında, kriyoterapi ve diğer yüksek performans gerektiren ürünlerde termal yalıtım uygulaması olarak kullanılır. Phase Change Material isimli ısı emen kimyasallar ise sıklıkla “yeşil (ekolojik) inşaat” sektöründe kullanılır.

VIVI ürünleriyle kullanılan bu tescilli teknoloji bu üç noktayı birleştirerek, kullanıcının ihtiyacı doğrultusunda, kullanıcı dostu bir çözüm sunar.

VIVI CAP1, VIVI EPI ve VIVI VIAL‘ler çevre sıcaklığı 29 derecenin üstüne çıkan bir durumda kalırsa, PCM materyalinin katıdan sıvı haline geçme işlemini başlatır. Bu işlem, yalıtım sebebiyle, çok uzun sürer. Bu sürenin tamamında ürünün içindeki sıcaklık 28 dereceye sabitlenir. Kullanıcı sıcaklığı kontrol edebilir.

Sıcaklık 28 derecenin altına düşerse PCM tekrar katılaşmaya başlar ve emme özelliği sebebiyle sıcaklığına yeniden kavuşur. Bu sayede ürün kullanıcıdan herhangi bir eylem gerektirmeden bu işlemi kendi kendine sürdürmektedir.